Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2026 roku – mroźnie, dziko i refleksyjnie
Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2026 roku – mroźnie, dziko i refleksyjnie
27 stycznia 2026 roku odbyło się nasze pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawiałyśmy o poruszającej i wymagającej lekturze Johna Vaillanta „Tygrys. Na tropie rosyjskiej bestii”.
Książka opowiada o dramatycznym konflikcie między człowiekiem a dziką naturą, którego głównym bohaterem jest tygrys amurski – niekwestionowany władca rosyjskiej tajgi. Autor, opierając się na faktach, stworzył wciągającą, niemal sensacyjną opowieść o upadku dawnych zasad, chciwości i żądzy władzy, które doprowadziły do zachwiania kruchej równowagi między ludźmi a przyrodą. To także głęboka refleksja nad ludzką odpowiedzialnością za świat, który bezmyślnie eksploatujemy.
Zimowa aura za oknem idealnie współgrała z surowym klimatem książki . Uczestniczki spotkania zgodnie przyznały, że lektura była trudna i momentami przytłaczająca. Zwróciły uwagę na to, że historii samego tygrysa było ich zdaniem zbyt mało w porównaniu do szerokiego tła społeczno-historycznego. Jednocześnie ogromne zainteresowanie wzbudziły fascynujące fakty o samym zwierzęciu – jego niezwykła pamięć zapachów, inteligencja oraz potężne rozmiary, które budzą respekt i podziw.
Dziękujemy wszystkim Paniom za inspirującą rozmowę, ciekawe spostrzeżenia i wspólnie spędzony czas . Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!