Logo Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Mikołajki Pomorskie

Przedwakacyjne spotkanie DKK

Ocena 0/5

W środę 21 czerwca nasz klub DKK spotkał się w naszej bibliotece by omówić dwie lektury. Były to książki polskich autorów. "Wszystkie dzieci Louisa" Kamila Bułaka i "Menonitka i hrabia" Sylwii Kubik. Kamil Bałuk napisał bardzo ciekawy reportaż, który porusza bardzo trudne i wrażliwe tematy - dawstwo nasienia, życie dzieci w ten sposób poczętych, moralne i etyczne dylematy, brak odpowiednich regulacji prawnych, nadużycia klinik, lekarzy i dawców, problemy ludzi z zespołem Aspergera. Jest to reportaż o wielkiej machinie, iście „spermowym przemyśle” w Holandii lat 80. Opisał działania człowieka, który zabawiając się w „dobrego wujka”, pod płaszczykiem działalności niemalże dobroczynnej, uszczęśliwił setki kobiet. Mowa o lekarzu Janie Karbaacie, który w klinice w Barendrechcie dzielił i rządził, poza tym mieszał materiały od różnych dawców i fałszował ich dane. Innym bohaterem książki jest dawca, który bardzo hojnie chciał obdarzyć swoim nasieniem jak największą liczbę kobiet. Z tej rozrzutności narodziły się dwie setki dzieci. Cała niecodzienna sytuacja pokazana jest również ze strony dzieci, które chciały poznać rodzeństwo – półbraci i półsiostry, swoich ojców? Dawców? Klubowiczki stwierdziły,że książkę warto polecać innym do dyskusji. Sylwia Kubik jest dobrze znana naszym klubowiczkom i książka "Mennonitka i hrabia" była dla nich ucztą literacką. „Mennonitka i hrabia” to książka, która zabrała naszych czytelników do XIX wieku do świata menonitów. Grupy społecznej, która żyje według własnych zasad i reguł, których ściśle przestrzegają. Są wierni swojej wierze i pracy. Niechętnie wpuszczają obcych do swojej zamkniętej grupy. Czytelniczki stwierdziły , że jest to wciągającą powieść obyczajowa z historią w tle i miłością, która porusza tak ważne tematy jak miłość, wiara i szacunek dla drugiego człowieka. W tym dniu nasz klub odwiedziła znana pisarka z Pomorza, której książki wcześniej omawialiśmy w bibliotece Pani Hania Cygler. Spotkanie przebiegało w luźnej atmosferze. Pani Hania to osoba bardzo otwarta i szczera,jest autorką ciekawą świata i ludzi. W czasie spotkania opowiadała nam o swoich książkach,wydawcach, spotkaniach z innymi ludźmi , podróżach wtrącając ciekawe anegdoty. Jest to pisarka pełna życia, która jeszcze nie raz zaskoczy nas swoja literaturą. Pani Haniu dziękujemy za cudowne spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogły Panią gościć w naszym klubie.

Galeria zdjęć

Czerwcowe spotkanie DKK 26 Czerwcowe spotkanie DKK 25 Czerwcowe spotkanie DKK 24 Czerwcowe spotkanie DKK 23 Czerwcowe spotkanie DKK 22 Czerwcowe spotkanie DKK 21 Czerwcowe spotkanie DKK 20 Czerwcowe spotkanie DKK 19 Czerwcowe spotkanie DKK 18 Czerwcowe spotkanie DKK 17 Czerwcowe spotkanie DKK 16 Czerwcowe spotkanie DKK 15 Czerwcowe spotkanie DKK 14 Czerwcowe spotkanie DKK 13 Czerwcowe spotkanie DKK 12 Czerwcowe spotkanie DKK 11 Czerwcowe spotkanie DKK 10 Czerwcowe spotkanie DKK 9 Czerwcowe spotkanie DKK 8 Czerwcowe spotkanie DKK 7 Czerwcowe spotkanie DKK 6 Czerwcowe spotkanie DKK 5 Czerwcowe spotkanie DKK 4 Czerwcowe spotkanie DKK 3 Czerwcowe spotkanie DKK 2 Czerwcowe spotkanie DKK 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności